Üsküdar Üniversitesi;

Prof. Dr. Sevil Atasoy’un koordinatörlüğünde, Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü bünyesinde ilk kez açılan Olay Yeri ve Kriminalistik Yüksek Lisans Programında “Suç Analizi ve Öngörü” dersini Özel Dedektifler Derneği Başkanı İsmail Yetimoğlu vermeye başladı. 

Üsküdar Üniversitesine Öğretim Görevlisi olarak atanan İsmail Yetimoğlu 4 Kasım 2017 tarihinde ilk dersinde öğrencileriyle buluştu.


Bireysel suç/kabahat verileri ve veri tabanlarından yola çıkarak ileriye yönelik öngörülerde bulunmak, bu amaçla var olan verileri inceleyip elde edilen sonuçların kesin doğruluğunu somut delillerle tespit etmek amacıyla yapılan çalışmaları Profesyonel Araştırmacılık / Dedektiflik açısından ele alındı ve ilk derste Osmanlı’dan günümüze istihbarat faaliyetlerinin Dünya ve Türkiye kıyaslaması aktarıldı.

______ Son Durum ! ______
ÖDD’nin kuruluş tarihinden beri “Özel Dedektiflik – Profesyonel Araştırmacılık” mesleğinin geliştirilmesi ve uluslararası meslek standartlarının oluşturulması çalışmalarını büyük özveriyle gerçekleştirmeye çalışırken akla hayale gelmeyen engellemeler ve ihanetlere maruz kalınmıştır.
ÖDD’den ihraç edilen bazı kişiler tarafından “Sahte isim ve sahte imzalarla” YÖK Başkanlığı ve Üniversite Rektörlüklerine şikâyet dilekçeleri gönderilerek üniversitelerde eğitim çalışmaları engellenmeye çalışılmıştır.  

Sonuç olarak Üniversitelerde Özel Dedektiflik Eğitimlerini sonlandırıp vakti ve zamanı geldiğinde daha güçlü ve programlı şekilde eğitimlerin planlanmasına karar verilmiştir.

_____ Açıklama ! ______
Sahte isim ve imzayla YÖK Başkanlığı ve Rektörlüklere şikâyet dilekçesi gönderen kişinin kim olduğunu biliyoruz. ÖDD’den ihraç edilen bu kişi ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunup hukuki süreçte sahtekârlıklarının tespiti yapılacaktır.

ÖDD Yönetim Kurulu